Grand C4 Picasso

Nový C4 Picasso utekl předchozí generaci vozu mílovými kroky. Futuristický design, nejmodernější technologie výrazně usnadňující řízení, jízdní vlastnosti, pohodlí, bezpečnost i šetrnost vozu se nedají se starým C4 Picasso srovnávat.

Díky výraznému designu se auto také nápadně odlišuje od pětimístné verze (specifická čelní strana, střešní oblouky, díky nimž je vůz z boku dobře rozeznatelný, zadní světla s LED diodami a 3D efektem). Využívá rovněž všechny výhody nové generace vozu C4 Picasso. Interiér má například ventilátory i ve třetí řadě, na palubní desce je dotykové rozhraní s 12palcovým displejem, již při uvedení na trh bude auto vybaveno systémem Vision 360, řízení má nový elektrický posilovač a celková prosklená plocha je více než 5,70 m2.  Asymetrická palubní deska v sobě spojuje různé odstíny a materiály. Na straně řidiče dominuje černé provedení, které se opakuje na straně spolujezdce ve světlejším, třpytivém odstínu (Ardoise nebo Champagne podle zvoleného odstínu interiéru). Pokud chce majitel vozu dodat osobní charakter má možnost zobrazit si na 12palcovém panoramatickém displeji uprostřed palubní desky fotku ve vysokém rozlišení.

Co nového Citroën C4 Picasso přináší?

Zcela nové rozměry

C4 Grand Picasso, který byl vytvořen dle konceptu Technospace je 4,59m dlouhý, 1,83m široký a 1,63m vysoký. Přední a zadní převis vozu se podařilo zkrátit a naopak rozvor kol narostl na 2,84m. Z nového Grand Picassa se tak stává nejprostornější vůz ve své kategorii. Díky nové platformě EMP2 je nová verze vozu v průměru o 100kg lehčí, než verze předchozí.

Design exteriéru

V nabídce bude celkem osm barev karoserie a tři typy litých kol o průměru 16, 17 a 18 palců. Příď vozu je řešená velmi moderně. Úzká horní světla jsou doplněna o spodní svítilny a maska chladiče je rozdělena na dvě části úzkou horní štěrbinou, která dodává masce vozu až umělecký vzhled. Zajímavým detailem je i střešní oblouk spojující boční sloupky. Zadní část je zdobena LED světly s 3D efektem a koncové světlomety tvoří písmeno C.

Prosvětlený interiér

Nový C4 Grand Picasso je prostorný vůz se sedmi plnohodnotnými místy pro cestující. Sedačky zdobí asymetrický motiv, který evokuje pocit pohodlného sezení na širokém gauči. Interiéru na luxusu přidává i světlá kůže Nappa použitá na polstrování. Tradičně prosklená plocha prostorné kabiny má neuvěřitelných 5,7 m2. Sedadla třetí řady se dají buď sklopit, nebo jednoduše vytáhnout, čímž se zvýší zavazadelník vozu až na 700l.

Pohonné jednotky

Nový Grand Picasso bude možné pořídit s naftovými motory e-HDi 90 s nízkou spotřebou a emisemi 98 g/km, e-HDi 115 a BlueHDi 150, který splňuje normu Euro 6 pomocí vstřikování AdBlue před katalyzátor, což snižuje především emise oxidu dusíku. Z převodovek si budete moci vybrat buď manuální, nebo automatickou převodovku ETG6. Dá se předpokládat, že Grand Picasso bude i s nabídkou benzínových motorů.

Pokrokové technologie

Vůz bude vybaven kamerovým systémem hlídajícím vzdálenosti okolo vozu, monitorování mrtvého úhlu či hlídáním jízdy v pruhu. Na palubní desce nejdeme dva displeje – jeden z nich zobrazuje všechny potřebné informace řidiči a druhý slouží jako ovladač většiny systémů ve voze. V kabině je i USB konektor, zásuvka s měničem na 220 voltů, LED lampičky a pod druhou řadou sedadel i praktické schránky v podlaze. Za zmínku stojí i služba Citroën eTouch, která je napojena na síť GSM a dokáže zavolat pomoc včetně lokalizace vozidla. Citroën si zkrátka jako vždy zakládá na bezpečnosti pomocí moderních technologií.

 

>> Aktuální ceník

thumb