DS4 Crossback

Design

Styl modelu  DS 4 Crossback evokuje velké prostory. Jde o kompaktní vůz s designérskými prvky robustního charakteru se zvýšenou světlou výškou. DS 4 Crossback je dynamické a víceúčelové vozidlo, jehož dravý charakter je zvýrazněný novým estetickým podpisem značky DS – přední maskou chladiče „DS Wings“. S vozem DS 4 Crossback, který je jako stvořený pro naplňování touhy po svobodě, si můžete naplno užívat dobrodružství ve městě i na cestách do přírody. Zvýšená poloha sedadla řidiče zaručuje klidné řízení, robustnost se snoubí s estetickým vzhledem a DS 4 Crossback nabízí jedinečné zážitky na palubě. DS 4 Crossback je mrštný vůz vozidlo ve městě a dynamické a pohodlné auto při dlouhých cestách a je vašim spolehlivým společníkem při všech cestách.

Zážitek z jízdy 

Místo řidiče vyzývající k úniku a k pohybu: vysoká poloha řízení díky zvýšené světlé výšce (o 30 mm v porovnaní s vozem DS 4) ve spojení s panoramatickým čelním sklem zajišťuje lepší viditelnost a klidnější jízdu.

Výjimečná elegance

Na palubě vozu DS 4 Crossback se kombinují pravé materiály, exkluzivní design čalounění a elegance do nejmenších detailů:

 • 3 typy kůže: zrnitá kůže, kůže Nappa a semianilínová kůže, která představuje nejluxusnější kůži, jaká se používá v automobilovém průmyslu.
 •  čalounění sedadel s ozdobným prošitím ve stylu pásku náramkových hodinek „Bracelet“ – světová exkluzivita značky DS
 • palubní deska potažená kůží
 • kovové ozdobné prvky s emblémem značky

Komfort 

DS 4 Crossback je pohodlný vůz s dobrou reakceschopností, který vám nabízí harmonickou atmosféru, v níže se snoubí lehce přístupné ovládací prvky palubní desky s akustickým komfortem:

 • obepínající sedadla a volant s plochým středem zajišťují dosud nepoznanou radost z řízení spojenou s pocitem dokonalého ovládnutí vozovky.
 • optimalizovaný komfort díky dvouzónové klimatizaci s třemi úrovněmi intenzity a s funkcí REST (udržuje větrání pro cestující větrání i několik minut po vypnutí motoru).

 

Technologie pro větší bezpečnost

Pro zajištění pohodovějšího řízení nabízí vůz DS 4 Crossback technologie zaměřené na zlepšení bezpečnosti:  systém Intelligent Traction Control, systém sledování mrtvého úhlu, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL), pomoc při rozjezdu do svahu a DS Connect Box s balíčkem SOS & Asistence, což je průlomový systém, který umožňuje automatické nouzové volání a asistenční volání s lokalizací vozu a v případě problému zabezpečí  vyslání příslušných záchranných složek.

 

Pocity z jízdy

Jízdní stabilita vozu DS 4 Crossback je mimořádná. Výbava vozu zabezpečí snadnější a příjemnější jízdu:

 • systém Intelligent Traction Control technology zaručující optimální přilnavost na každém typu vozovky (štěrk, sníh, bláto, náledí),
 • systémy ABS a ESP udržující vůz v jízdní dráze i v nejnáročnějších situacích,
 • elektronický rozdělovač brzdných sil  (EBD) a brzdový asistent pro kritické situace  (EBA), který zvyšuje brzdnou sílu,
 • pomoc při rozjezdu do svahu vyvinutý s cílem splnit různorodé a naléhavé požadavky mobility,
 • tempomat a omezovač rychlosti, funkce usnadňující řízení a zabezpečení klidnější jízdy,
 • indikátor změny převodového stupně, který analyzuje váš styl řízení a v zájmu zajištění ekologičtější jízdy vás informuje o tom, kdy je nejlepší okamžik pro zařazení vyššího rychlostního stupně (tímto systémem jsou vybavené jen vozy s manuální převodovkou).

Automatická šestistupňová převodovka

Užijte si novou šestistupňovou automatickou převodovku EAT6, která poskytuje výjimečné výkony, jako je vynikající uživatelský komfort (absence vibrací) a rychlejší změny převodových stupňů (40 %). Výsledkem je výborná rovnováha mezi potěšením z jízdy a spotřebou paliva! Vůz DS 4 Crossback vybavený automatickou převodovkou EAT6 vás překvapí svou obratností, pružností a dynamikou jízdy

 • rychlejší a pružnější přeřazování rychlostí,
 • snížení vnitřního tření atd.

Výkony

Nové úsporné a výkonné motory řadí vůz DS 4 Crossback na úroveň nejlepších konkurenčních vozů prémiové třídy. Podařilo se smířit nesmiřitelné:

všechny benzínové a naftové motory v nabídce kombinují výkon (od 120 do 180 k), s nízkou spotřebou paliva (od 3,7 l/100 km do 5,3 l/100 km) a nízkými emisemi CO2 (od 100 do 115 g CO2).

Motory

Motory BlueHDi  jsou v nabídce vozu DS 4 ve třech verzích, které uspokojí celou řadu požadavků, a to s manuální i automatickou převodovkou.

Motor BlueHDi 180 poskytuje skutečně vynikající dynamické jízdní vlastnosti, efektivnost a potěšení z jízdy. Výkon 180 k a točivý moment 400 Nm zaručují vozu reaktivnost a akceleraci při všech otáčkách. – Účinnost tohoto motoru se odráží v jeho spotřebě paliva (4,3 l / 100 km) a emisích CO2 (113 g/km).

Nové úsporné a výkonné motory řadí vůz DS 4 Crossback na úroveň nejlepších konkurenčních vozů prémiové třídy. Podařilo se smířit nesmiřitelné:
všechny benzínové a naftové motory v nabídce kombinují výkon (od 120 do 180 k), s nízkou spotřebou paliva (od 3,7 l/100 km do 5,3 l/100 km) a nízkými emisemi CO2 (od 100 do 115 g CO2).

>> Aktuální ceník