C4 Cactus

Seznamte se s novým členem rodiny Citroën! Od září se v Česku začne prodávat nový Citroën C4 Cactus. Jde o odvážný, moderní vůz pro větší pohodu, který boří zažité principy a splňuje požadavky současnosti. C4 Cactus zaujme výraznými prvky, které vynikají nejen vzhledem, ale i funkčností. Reaguje tak na neustálou snahu o nalezení kompromisu mezi tvarem, praktičností a plynulými liniemi.

Rozměry

Délka: 416 cm
Šířka: 173 cm
Výška: 148 cm
Hmotnost: 956 kg
Rozvor: 260 cm
Objem kufru: 358 l

Airbump

Na první pohled zaujmou výrazné prvky na bocích vozidla a na náraznících - Airbump. Airbump představuje úspěšné spojení designu a praktičnosti. Pružný povrch této novinky chrání vozidlo před drobnými oděrkami a poškozením. Jak to funguje? Obal je tvořen z termoplastického polyuretanu, pod kterým je řada vzduchových kapslí, které jsou schopny pohltit drobné nárazy a poskytuje lepší odolnost proti poškrábání. Airbump nevyžaduje zvláštní údržbu a bude dostupný ve čtyřech barevných odstínech.

Interiér

Dominantou palubní desky je sedmipalcový dotykový displej, který uvolňuje prostor na palubní desce. Díky němu je ovládání vozidla pohodlnější.
Novinkou je umístění airbagu spolujezdce do stropu vozu (technologie Airbag In). Tím byl uvolněn prostor pro přihrádku v horní části palubní desky. V nové poloze se rozvíjí velmi přirozeně podél čelního skla, přičemž nabízí stejnou účinnost jako klasická technologie.

Smart wash

Systém Smart wash je jednoduchá a důvtipná inovace, která sníží množství spotřebované ostřikovací kapaliny na polovinu a současně odstraní problémy s výhledem při umývání čelního skla. Rozprašovače ostřikovačů jsou zabudovány na konci každého stěrače.

Podpůrné prvky řízení

Systém Park Assist - řidiči pomůže při hledání místa a po jeho nalezení provede automatické zaparkování. Řidič se stará pouze o akceleraci a brždění.
Asistent pro rozjezd do svahu - udrží vůz automaticky zabrzděný po dobu 2 vteřin na svazích se sklonem více než 3 % bez rizika couvnutí po uvolnění brzdového pedálu.
Funkce přisvícení do zatáček přidává další světelný paprsek při zatáčení a zvyšuje tak viditelnost a bezpečnost v zatáčkách a na křižovatkách.

Nízka spotřeba paliva

Motory poslední generace s malým zdvihovým objemem vhodné pro model C4 Cactus splňující budoucí normy Euro6 (benzínový motor PureTech a naftový motor BlueHDi jsou vybaveny systémem Stop & Star). Z čeho vybírat?

  • Atmosférický motor PureTech VTI 82, 3 válce, zdvihový objem 1,2 l
  • Motor BlueHDi 100 s rekordně nízkými emisemi CO2 (od 82 g/km) a nízkou spotřebou (od 3,1 l/100 km)

Citroën C4 Cactus nabídne 10 barevných variant a 4 varianty Airbump. Zákazník si bude moci vybrat z 21 barevných kombinací.

>> Aktuální ceník