C1

Nová C1, která postupně nahradí současnou generaci vozu, se vyrábí jako třídvéřový a pětidvéřový hatchback i jako verze Airscape se stahovací střechou. Optimistický design a praktické ergonomické funkce pro každodenní používání, užitečné technologie s připojením na internet a navíc úsporný provoz. Seznamte se s citroenem C1.

Vlastnosti vozu

Nová verze oblíbeného městského vozu, který se vyrábí v Ovčárech u Kolína, je 346 cm dlouhá,
145 cm vysoká a 162 cm široká. Váží 840 kilogramů. Má čtyřmístnou kabinu a kufr s objemem
196 litrů, který lze sklopením zadních sedadel rozšířit na 750 litrů. Vůz se navíc může pochlubit poloměrem otáčení jen 480 cm.

Nová C1 má, stejně jako ostatní nové generace vozů, přepracovaný a odlehčený podvozek. Auto bude stát standardně na čtrnáctipalcových kolech, na přání však můžete dostat i patnáctipalcová.

Motor

Základem je jednotka 1.0 VTi 68 s pětistupňovou manuální či robotizovanou převodovkou ETG či úspornější verze e-VTI Airdream o stejném výkonu, spojená s technologií Stop & Start a aerodynamickým paketem Aéro.

Nejvýkonnější motorizaci představuje motor 1.2 VTi 82 koní s pětistupňovou manuální převodovkou. Spotřeba činí 4,3 litru benzinu na 100 kilometrů. Tento malý, ale výkonný motor dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 11 sekund.

Výbava

Nový Citroën C1 má ve výbavě například zpětnou parkovací kameru, asistenta pro rozjezd do kopce nebo multimediální dotykový sedmipalcový displej. K dispozici je i automatická klimatizace, vyhřívaná sedadla, bezklíčový přístup či připojení na internet s možností využívat všech potřebných aplikací.

Citroën nabízí osm barev karoserie, pak dvě dvoubarevné verze karoserie a dokonce i verzi Airscape se stahovací střechou s elektrickým ovládáním. V nabídce jsou tři barevná provedení plátna.

>> Aktuální ceník

thumb